1. Wymagania dotyczące czynnika grzewczego w instalacji.
Czynnikiem grzewczym może być:
a) Woda grzewcza o temperaturze maksymalnej do 110°C i ciśnieniu
nieprzekraczającym 10 bar.
b) Roztwór glikolu o stężeniu do 30% i temperaturze maksymalnej do 120°C oraz ciśnieniu nieprzekraczającym 10 bar.
c) pH czynnika grzewczego powinno zawierać się między 8.2 a 9.5.
2. Wymagania dotyczące instalacji centralnego ogrzewania.
Grzejniki serii Logatrend muszą być podłączone do instalacji centralnego
ogrzewania systemu zamkniętego wyposażonego w naczynie wzbiorcze przeponowe. Odpowietrzenia grzejników powinny być realizowane miejscowo. Zasilanie grzejników może odbywać się z wymiennikowego węzła cieplnego
lub kotłowni, w instalacji wykonanej z rur stalowych czarnych, miedzianych
lub z tworzywa sztucznego z barierą antydyfuzyjną.
3. Wymagania dotyczące miejsca montażu.
Dopuszcza się montaż grzejników serii Logatrend w pomieszczeniach
mieszkalnych, biurowych, usługowych i innych, w których nie ma szkodliwego oddziaływania korozyjnego substancji zawartych w powietrzu, a w szczególności nie ma stałego lub okresowego zawilgocenia powierzchni grzejnika.
Gwarancją nie są objęte grzejniki zainstalowane w takich pomies
zczeń jak baseny, łaźnie, suszarnie, pralnie, myjnie samochodowe i inne o podwyższonej wilgotności, np. w łazienkach bez wentylacji lub ze źle działającą wentylacją. Przy montażu grzejników w zakładach opieki zdrowotnej, należy dochować wymagań podanych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 roku w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą. (Dz.U. 2012 poz. 739). Grzejniki Logatrend w wykonaniu „higienicznym”, tj. typ 10, 20, 30,
przeznaczone są do stosowania w szczególnie wrażliwych pod względem higienicznym obszarach.
4. Przed oddaniem do eksploatacji:
Folię termokurczliwą oraz naroża ochronne można pozostawić na grzejnikach, aż do zakończenia całości robót montażowych w celu ochrony powłoki lakierniczej grzejnika. Folia ta może pozostać również na grzejnikach podczas wygrzewania budynku pod warunkiem, że temperatura wody grzewczej na zasilaniu nie przekroczy 60°C.
Przed właściwym oddaniem grzejnika do eksploatacji należy przeprowadzić próbę ciśnieniową wartości równej 1,3 ciśnienia roboczego. Ciśnienie próbne musi zawierać się w zakresie od 1 bar do maksymalnie 13 bar.
5. Gwarancją nie są objęte:
a) Uszkodzenia grzejników, które powstały w skutek niewłaściwego użytkowania, przechowywania, transportu oraz nieprawidłowego montażu i samodzielnych przeróbek.
b) Szkody powstałe w wyniku zamarznięcia grzejnika bądź jego nieprawidłowej eksploatacji.
c) Grzejniki, w których zastosowano niewłaściwe/niedostosowane korki grzejnikowe.
d) Uszkodzenia grzejników, w których zastosowano wodę niezgodną z aktualną normą dotyczącą jakości wody w instalacji c.o.
e) Uszkodzenia powłoki lakierniczej powstałe w wyniku czyszczenia powierzchni grzejnika przy użyciu agresywnych lub żrących substancji.